YAMAHA MAJESTY 125: Další japonská novinka...

Majesty patří mezi oblíbené skútry Yamahy dlouhou řadu let. Za vše hovoří více než 150 tisíc prodananých strojů s motory 125ccm a 180ccm. Nový model je opět stylový, funkční a cenově dostupný, alespoň podle slov výrobce. Dynamické linky a dokonalá ergonomie je doplněna o LED technologie. Pod pohodlným sedlem najde řidič prostor pro jednu celoobličejové helmu a další drobné předměty.


Majesty S je určen pro každodenní používání především v městském provozu. K příjemnému ovládání napomáhá nízko umístěné sedlo, rovná podlaha a vysoký plexištít. Na spolujezdce čeká prostorné vyvýšené sedlo, sklápěcí stupačky a masivní držáky. Přístrojová deska kombinuje analogové ukazatele s digitálním displejem. V nabídce originálního příslušenství jsou zadní kufry v několika velikostech.


Pohonnou jednotku tvoří kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec o výkonu necelých 12 koní s maximálnímými točivým momentem 11.6 Nm při 7.500 otáčkách. Přenos síly na zadní kolo je řešen klasickým variátorem s plynulým řazením. Podvozek disponuje litými koly a třináctipalcovými pneumatikami. O bezpečnost se starají kotoučové brzdy s velkým průměrem. Ta přední má 267mm a zadní 245mm. Předností skútru je rovněž dobrá vysokorychlostní stabilita na dálnici v kombinaci se snadnou ovladatelností a agilním podvozkem.

Nová Yamaha preferuje ekonomiku provozu, pohodlí, styl a spolehlivost. Do prodeje se má dostat patrně během června v odstínech Options SW (Silky White), MT1 (Mat Titan) a SMX (Midnight Black). Cena pro český trh zatím nebyla stanovena. Díky extra zábavnému faktoru může Majesty S přilákat další generaci mladých obyvatel menších či větších měst.

 Zdroj: motomagazinspeed.cz