TOYOTA kraluje světovému trhu s auty...

Po čerstvém oznámení zástupců japonské společnosti, vede Toyota Motor současný žebříček světových výrobců automobilů. Za prvních devět měsíců letošního roku zvýšila prodej o téměř tři procenta na rekordních 7.615 000 vozů. Na nedávno skončeném autosalonu v Paříži vystavovala sportovní studii C-HR.


Na druhé místo se dostal díky růstu prodejů o 5 procent německý Volkswagen (7.400 000 vozů), jenž velmi těsně předstihl americký General Motors, jehož prodej se zvýšil o dvě procenta na 7.370 000. Pod křídla GM patří rovněž Německý Opel, jenž prezentoval ve francouzské metropoli nejnovější generaci vozu Opel Corsa.

Během roku 2013 si Toyota držela první příčku s rekordním prodejem 9.98 milionu automobilů. Letos má její prodej růst na 10.2 milionu aut. Také koncern Volkswagen odhaduje pokoření hranice deseti milionů prodaných automobilů. Za pozornost rozhodně stojí koncept XL Sport, německá značka pro pohon využila motocyklovou jednotku Ducati 1199 Superleggera s výkonem 200 koní. Auto dokáže s tímto dvouválcovým motorem dosáhnout maximálky 270 km v hodině.

_____________________________________________________________________________________________________

  Zdroj: motomagazinspeed.cz