TOKIO AUTO SHOW: Anketu Auto roku 2013/2014 vyhrál poprvé dovážený automobil...

Slavnostní vyhlášení letošního ankety “Car of the Year Japan Award” se uskutečnilo v rámci probíhající Auto Show v Tokiu. Vítězem se na japonských ostrovech stal překvapivě Volkswagen Golf. Dovážený automobil, se tak umístil v 34leté historii této ankety vůbec poprvé, žádný cizí automobil ocenění v minulosti nikdy nezískal.

Na prvním snímku je .Shigeru Shoji, tedy prezident Volkswagen Japonsko s trofejí COTY. Golf dokázal v silné konkurenci porazit domácí, novou Hondu FIT/JAZZ a třetí Volvo V40. V zemi vycházejícího slunce hlasovalo celkem 60 odborných porotců. Volkswagen zvítězil s obrovskou převahou, když získal 504 hlasů, druhá Honda jich dostala 373 a třetí Volvo 167.

"Je to pro nás velice zvláštní cena v mnoha ohledech. Za prvé, náš Golf 7 se stal vůbec prvním dováženým vítězným autem v rámci japonských cen COTY, a dosáhli tohoto jsme ocenění v naší 60 leté historii. Právě tehdy začal dovoz Volkswagenu do Japonska," komentoval událost Shigeru Shoji.

V rámci letošní ankety přibylo několik nových malých cen. Za "inovace" ji získalo Mitsubishi Outlander PHEV (plug-in hybrid), Mazda Atenza (Mazda 6) vyhrála "Emocionální cenu," a společně vyvinuté sesterské vozy Suzuki Spacia a Mazda Flair kombi si odvážejí ocenění "Malá mobilita." Zvláštní "Achievement Award" získal na Autosalonu v Tokiu vůz Daihatsu Move, pro systém sedadel, design a technologie pomáhající seniorům i lidem se zdravotním postižením.

 ______________________________________________________________________________

 Zdroj: Motomagazinspeed.cz