THE BATTLE OF THE KINGS 2016: Harley přestavěný na JAWU zvítězil před Maďary a Poláky, putuje do finále ve Francii!

Mechanici pražského dealerství Harley-Davidson si letos znovu podmanili soutěž přestaveb Battle of the Kings. V regionu střední a východní Evropy CEE zopakovali svůj fenomenální úspěch! V rámci druhého ročníku soutěže se stali znovu regionálními "Králi Customů," čeká je tak cesta do evropského finále. Kluci z H-D vsadili v rámci přestavby modelu Iron 883 na retro vlnu a inspirací se jim stala legendární česká značka. V dealerství tak vznikla zbrusu nová Jawa ve stylu H-D, a jak se ukazuje, sázka se vyplatila. Přestavba bodovala jak u laické veřejnosti, která jej zvolila mezi TOP 5 nejzdařilejších přestaveb, tak u odborné poroty.

Porota, složená z motoristických novinářů a úpravců z celé střední a východní Evropy, včetně USA, tak svým hlasováním rozhodla o vítězích. Druhé místo obsadila přestavba dealerství H-D Budapešť a na třetím místě se umístil custom z polského Štětína.

   

Za vítěznou přestavbou H-D Praha, která porazila dalších 12 customů regionu, stojí tým ve složení Bohouš Menzl, Jarda Vavřina, Wojta Vavřina a Ondřej Odehnal. “Do soutěže Battle of the Kings jsme, díky loňskému celoevropskému vítězství a vědomí obrovské konkurence, šli s klidem a bez velkých ambicí. Zabodovat dvakrát po sobě jsme považovali za stejně pravděpodobné jako vyhrát v loterii. Řekli jsme si, že si postavíme něco pro radost a vrátíme se ke kořenům a k Jawám, na kterých jsme začínali. Dřív jsme všichni měli Jawy a dělali z nich Harleye, tak jsme to teď pojali opačně,” říká tvůrce nápadu Jarda Vavřina z H-D Praha.

Za pražskou přestavbou se skrývá, kromě originálního nápadu, především poctivá klempířská práce. Stavitelem unikátního customu je motocyklový mechanik Bohouš Menzl, jenž má na svědomí i loňské celoevropské vítězství s motocyklem Street 750.

  

Letošní vítězství v našem regionu nás mile překvapilo, o to víc, že velká většina ostatních strojů je mimořádně povedená. Někdy i nápad, který vypadá jako úplně šílený má právo na život, zvlášť když máte v týmu někoho tak mimořádně zručného, jako je Bohouš Menzl, který plech snad kromě kladiva formuje i sílou myšlenky,” dodává Jarda Vavřina.

Ukazuje se, že poctivá práce, nápad a téměř 100letá tradice Harley-Davidson v ČR jsou dokonalou kombinací, která letos už podruhé zafungovala. Zdá se, že “zlaté české ručičky” nejsou jen prázdnou frází, ale například právě s přestavbou modelu Harley-Davidson Iron 883 na legendární Jawu získávají nový rozměr.

  

Soutěž The Battle of the Kings čeká už jen finále. Do něj vedle pražského customu postupuje dalších 10 šampionů z ostatních zemí. Celoevropského vítěze tak poznáme za necelý měsíc, kdy bude slavnostně vyhlášen a korunován na festivalu "Wheel and Waves" zaměřeného na customizace, tedy přestavby. Uskuteční se 8. až 12. června ve francouzském Biarritzu.

_________________________________________________________________________

Zdroj a foto: motomagazinspeed.cz