SVĚTOVÝM AUTEM ROKU 2014 se v New Yorku stalo Audi A3...

Třetí generace prémiového kompaktního Audi je světovým šlágrem a odváží si celkové vítězství v rámci ankety Světové Auto roku. Oceněný model A3 je nyní k dispozici jako třídveřové provedení, Sportback, sedan a kabriolet. Sportback bude k dispozici také jako e tron, když jeho zásuvný modul hybridního pohonu umožňuje jízdu v plně elektrickém režimu až 31 kilometrů.

Pro Audi je to celkově druhý titul během deseti let, když si ocenění odvezlo Audi A6 v zahajovacím roce 2005. Audi A3 vyhrálo prestižní Světové auto roku 2014 celkem mezi 24 konkurenty. Ve finálové trojici porazilo Mazdu 3 a BMW řady 4. Mezinárodní porotu tvořilo 69 automobilových novinářů z 22 zemí světa. Rupert Stadler, předseda představenstva AUDI AG řekl: "Audi A6 bylo prvním vítězem této ankety a jsme nadšeni, že model A3 opakuje tento úspěch a byl zvolen Světovým Autem roku 2014.”

Připomeňme, že první generace modelové řady A3 (1996) založila zcela nový segment trhu - prémiové kompaktní třídy. S druhou generací, která následovala v roce 2003, značka rozšířila svou nabídku o kabriolet a Sportback. Na tiskové konferenci pořádané New York International Auto Show a Bridgestone Corporation, bylo auto oficiálně vyhlášeno vítězem ankety.

 ______________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz