Škoda SUPERB dostala designovou cenu Best of Best..!

Superb třetí generace získal ocenění „Best of Best“ v kategorii „Design exteriéru vozů objemových značek,“ soutěže Automotive Brand Contest 2015. Cenu převezme automobilka 15. září během autosalonu IAA ve Frankfurtu. Po modelech Octavia (2013) a Rapid Spaceback (2014) je nový Superb třetím vozem české automobilky, jenž získal ocenění v této mezinárodní soutěži. 

             

 

Superbu narostl rozvor o 80 mm, současně se o 61 mm zkrátil přední převis. Tato nová architektura dodává vozu více elegance a jízdní dynamiky. „Od přídě až po záď, od velkých kol až po jemně klesající linii střechy zaujme nový model jasnou geometrií, výrazně konturovanými plochami, sošnými tvary, puristickou precizností a elegantními liniemi,“ říká šéfdesignér značky Jozef Kabaň. Škodovácká vlajková loď je vybavena 3zónovou klimatizací i vrtuálním pedálem pro otevírání víka zavazadelníku.

              

 

Iniciátorem a pořadatelem soutěže je nezávislá Rada pro design (German Design Council). Ta patří mezi přední světová kompetenční centra pro komunikaci a transfer vědomostí v oblasti designu. Nadace byla založena v roce 1953 z iniciativy německého Spolkového sněmu za účelem posílení designérské kompetence německého hospodářství. Jejím úkolem je komunikovat neustále zvyšování hodnoty značky strategickým využitím designu. Okruh zřizovatelů aktuálně čítá více než 200 podniků.

              

 

S jedenácti různými kategoriemi a čtyřmi zvláštními kategoriemi pokrývá hodnocení kompletní spektrum designu, které sahá od samotného designu automobilů prémiových i velkosériových značek, přes strategie designu a multimediální propojení, až po kampaně a eventy. Nezávislou mezinárodní odbornou porotu letos tvořilo šest zástupců médií, designu, komunikace značek a vysokých škol. 

              

 

Značka přiveze do Frankfurtu rovněž Superb GreenLine se spotřebou 3.7 l/100 km a emisemi CO2 (ve verzi liftback) ve výši pouhých 95 g/km. Motorizace GreenLine 1.6 TDI/88 kW ujede dle výrobce na jedno natankování více než 1.780 km.

________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz