ŠKODA OCTAVIA: Sériová výroba třetí generace zahájena..!

Kvůli výrobě nejnovějšího modelu Octavia zahájila naše největší automobilka jeden z historicky nejrozsáhlejších projektů modernizace a rozšíření hlavního závodu v Mladé Boleslavi. Cílem těchto opatření bylo rozšíření výrobní linky pro modely Octavia a Rapid, jejíž kapacita postupně narůstá z 800 na 1.200 vozů denně. Vedle nové generace Octavie se v Mladé Boleslavi vyrábí rovněž Fabia.

Evoluční generace Octavia má navázat na úspěšnou historii zdaleka nejprodávanější řady automobilky. Jen v prvních jedenácti měsících letošního roku činil podíl modelu na celosvětových prodejích zhruba 44 procent. Tato Škoda symbolizuje, jako žádný jiný vůz, úspěšnou historii značky v uplynulých dvou desetiletích. Představením Octavie v roce 1996 byl zahájen opětovný růst společnosti do pozice globální automobilky, zastoupené na více než 100 trzích světa. Od té doby bylo dodáno zákazníkům více než 3.7 milionu Octavií.

Nová generace v porovnání se svou předchůdkyní porostla téměř ve všech rozměrech. Model je skutečným zázrakem prostornosti a nabízí to, co vozy postavené o segment výše. Auto je delší a širší než jeho předchůdce a má také delší rozvor. Nabízí největší prostor nad hlavou a pro nohy cestujících na zadních sedadlech, stejně jako největší zavazadelník ve své třídě o objemu 590 litrů.

Nová Octavia je vybavená řadou moderních bezpečnostních, komfortních a infotainmentových systémů, které jsou běžně vyhrazeny pro vozy vyšších segmentů. Přesto je třetí generace v porovnání se svou předchůdkyní až o 102 kg lehčí. Tento fakt, současně s novou generací nejmodernějších motorů TSI a TDI, umožňuje dosáhnout výborných hodnot spotřeby paliva a emisí. Vůz se navíc vyznačuje také řadou „Simply Clever“ řešení. Díky velkým pátým dveřím spojuje eleganci sedanu a praktické výhody karoserie kombi. Paleta motorů nabízí zákazníkům širokou možnost volby - od mimořádně šetrné verze GreenLine se spotřebou 3.4 litru nafty a emisemi CO2 ve výši 89 g/km až po vrcholnou motorizaci o výkonu 132 kW a v budoucnu i verzi s pohonem všech kol a sportovní provedení Škoda Octavia RS.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland říká: „Octavia je srdcem značky. Náš tým s umem a vášní vyvinul nejlepší Octavii všech dob. Tento vůz je v každém ohledu třídou samou pro sebe. Zahájení sériové výroby v našem hlavním výrobním závodě je tak velkolepým momentem.“ Navzdory všem zlepšením zůstává nová Octavia nezaměnitelným vozem. Octavia dosud nikdy nebyla tak dynamická a elegantní, výrazná a suverénní, jak je tomu u třetí generace tohoto bestselleru. Jasné a precizní linie, výrazné tvary, čisté, velkorysé plochy. Je nadčasově elegantní a vyzařuje sebevědomí, kvalitu a preciznost. Model má navázat na úspěchy svých předchůdců a dále posílit pozici značky na mezinárodních trzích. Od konce ledna 2013 bude mít novinka svou prodejní premiéru v prvních evropských zemích.

 ____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Škoda a motomagazinspeed.cz