ŠKODA na MONDIAL DE L’AUTOMOBILE 2014 v Paříži...

Na pařížském výstavišti bude mít naše automobilka k dispozici plochu o rozloze 1.625 m2. Ve dnech pro veřejnost, které zde začínají 4. října uvidíme celkem 13 vozů. Našince bude patrně nejvíce zajímat třetí generace Fabie. Tu na autosalonu obohatí očekávaná verze kombi. Celkem si tady budeme moci prohlédnout šest hatchbacků a dva kombíky.

    

    

Rodinu Škoda zde doplní řada Monte Carlo odkazující na sportovní úspěchy značky během slavné rallye. Půjde o Citigo, Rapid Spaceback a Yeti se zmiňovaným přívlastkem "Monte Carlo." Na výstavní ploše ještě najdeme novou Octavii Scout a Superb Combi v nejvyšší výbavě L&K.
   

Ale teď už zatleskejme nové generaci modelu Škoda Fabia! Novinka vstupuje na pomyslné přehlídkové molo automobilové elegance jako moderní a dynamický vůz. Současně dostala do vínku inovativní systémy přispívající k vyšší úrovni bezpečnosti, komfortu i infotainment vozů vyšších tříd. Navíc je šetrnější k životnímu prostředí. Zavazadlový prostor hatchbacku je svým objemem 330 litrů rekordmanem v segmentu malých vozů.

   

Jako první vůz značky Škoda umožní nová Fabia jednoduché propojení vozu a chytrého telefonu pomocí rozhraní MirrorLink™ a SmartGate. Díky novým motorům, respektive čtyřem benzinovým, třem dieselovým i cílenému snížení hmotnosti až na 980 kg, a zlepšené aerodynamice klesly hodnoty spotřeby i emisí nové Fabie až o 17 procent. Nejúspornějším vozem bude provedení GreenLine s motorizací 1.4 TDI/55 kW, jenž se na trhu objeví v příštím roce. Jeho spotřeba bude pouhých 3.1 l nafty na 100 km.

                     

Kromě toho bude Fabia vybavena inovativními bezpečnostními a komfortními systémy, které se dosud používaly obvykle jen ve vozech vyšších tříd. Jde o funkci Front Assistant s integrovanou funkcí nouzové brzdy a ESC s multikolizní brzdou. Systém pomocí radaru permanentně vyhodnocuje odstup od vozů jedoucích vpředu a v případě potřeby zasáhne. Od optického a akustického varování přes přibrzdění až po samočinné brzdění v případě nedostatečného odstupu.

    

Dalšími bezpečnostními systémy, dostupnými pro novou generaci modelu Fabia, jsou Driver Activity Assistant, čili rozpoznání únavy řidiče. Najdeme zde omezovač rychlosti, asistent rozjezdu do kopce i elektronická kontrolu tlaku vzduchu v pneumatikách. Komfort dále vylepší na přání dodávaný systém bezklíčového odemykání, startování a zamykání KESSY, signalizace vzdálenosti při parkování vpředu a vzadu, nový elektromechanický posilovač řízení a velká panoramatická prosklená střecha. Autosalon v Paříži přivítá veřejnost v termínu od 4. do 19. října. Na evropský trh vstoupí nová Škoda Fabia během listopadu, na počátku roku 2015 bude následovat Fabia Combi.

_________________________________________________________________________

Zdroj: motomagazinspeed.cz