ŠKODA na IAA aneb postřehy z Frankfurtu...

Naše automobilka zde prezentuje ve světové premiéře již dříve avizované modely, vedle Rapidu Spaceback rovněž SUV Yeti, poprvé ve dvou odlišných variantách, tedy pro městský provoz a lehký terén.

Škoda ovšem plánuje také velký terénní automobil, ten se zřejmě na trhu ve své sériové verzi objeví v roce 2016. První studie už jsou vyrobeny, ale finální rozhodnutí o uvedení vozu do výroby zatím nepadlo, řekl v rozhovoru člen představenstva Škoda Auto pro technický vývoj Frank Welsch.

Podle neoficiálních zdrojů by se mohl koncept velkého SUV objevit už na jarním autosalonu v Ženevě. "Jsem osobně přesvědčen o tom, že by velké SUV se třemi řadami sedadel zapadlo do naší výrobní strategie," uvedl Welsch s tím, že by vůz oslovil zákazníky nejen v Evropě, ale i na dalších trzích, především v Číně.

Prozatím není rozhodnuto ani o nástupci velkoprostorového Roomsteru. Podle Welsche by jej částečně mohl nahradit terénní vůz s variabilním interiérem ve verzi pro městský provoz. Na trh se mají obě verze Yetiho dostat na konci letošního roku.

Škoda doplní v příštím roce modelovou řadu Octavia o terénní verzi Scout. Na podzim 2014 se můžeme těšit na novou generací modelu Fabia v provedení hatchback i kombi. Fabie získá platformu označovanou jako Simply Clever 2.0. Auto bude automaticky komunikovat s mobilními zařízeními řidiče. Díky aplikaci bude do mobilního telefonu uživatele shromažďovat rovněž provozní data automobilu. Na frankfurtském výstavišti nechybí studie Rapid Sport nebo našlapaná Octavia RS..

 _____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz