ŠKODA Citigo získala britskou cenu Green Apple Awards 2014..!

Naše vozy Škoda jsou na Britských ostrovech velmi populární, dokládá to další cena pro Citigo. Nejmenší model automobilky získal minulý týden ocenění „Nejlepší supermini.“ Na druhém místě skončilo Suzuki Swift.

Nízké provozní náklady a minimální emise byly hlavní důvody, které u Citigo rozhodly. Od svého uvedení na trh v roce 2012 je auto nabízeno s možností výběru ze dvou vysoce hospodárných motorů s emisemi CO2 od pouhých 95 g na kilometr (podle typu jednotky 44kW nebo 55kW). 

Ocenění v rámci ankety Green Apple udělují čtvrtým rokem motorističtí novináři Midland Group. Citigo vybrali také pro kvalitu, ekonomiku a hodnotu vozu. Jeden z porotců Green Apple Awards řekl: "Škoda Citigo je zcela praktická a má nízkou spotřebu paliva." Jiný dodal: "Citigo je dokonalou ukázkou toho, jak může být auto úsporné, levné, krásně postavené a ještě nabídne potěšení z jízdy. "

Škoda si odváží z ankety již čtvrté ocenění v řadě. Green Apple Award získala automobilka v roce 2011, 2012 a 2013 díky SUV Škoda Yeti. Model Citigo má na svém kontě několik britských prestižních titulů, tedy Auto roku 2012 magazínu Auto Express, Green Award - What Car?, Best Small Car 2013 – Driver Power, Best City Car - Sunday Times Top 100 Cars, Best City Car - What Car? nebo City Car of the Year - Auto Express 2014. Ceny Citigo začínají v Británii na 8.210 librách.
_____________________________________________________________________________________________________

  Zdroj: motomagazinspeed.cz