SAAB 9-3: Ve švédské továrně se chystá obnovení provozu...

Příznivci značky se mohou radovat, vše totiž nasvědčuje opětovné produkci vozů značky Saab. Podle švédských médií jednají zástupci výrobce s dodavateli dílů. Majitel automobilky, společnost National Electric Vehicles Sweden (NEVS) podle všeho zahájil úvodní kroky pro obnovení výroby. Ta se má v Trollhättanu opět rozběhnout během podzimu.

Automobilka to ovšem nebude mít snadné. Někteří dřívější dodavatelé zbankrotovali, jiní nemají dostatečnou kapacitu. Díly byly dříve dodávány rovněž General Motors, jehož byl Saab majetkem. Obnovena výroba začne sedanem střední třídy SAAB 9-3. Jde o modernizovanou verzi vozu, který se vyráběl do bankrotu značky v závěru roku 2011. Nabídka tehdy zahrnovala vedle sedanu, praktické kombi i provedení cabrio.

Před loni avizovanou výrobou elektrické verze modelu 9-3, se tedy dříve ukáže s klasickým konvenčním spalovacím motorem. Dodavatel pohonné jednotky ještě není znám. Podle dřívějších zpráv se má následný elektrický Saab ukázat příší rok. Původně se NEVS během ledna dohodla s firmou Qingdao Qingbo Investment Company na tom, že se auta budou vyrábět v Číně. Dost možná, že se plány upravily, a v Asii se uskuteční jen část montáže. NEVS je vlastně investiční skupina vlastněná čínským podnikatelem se švédským občanstvím.

Na březnovém autosalonu Ženeva 2011, Saab šokoval nejen novináře vydařenou studií Phoenix, která získala během srpna téhož roku cenu “Top Design Award” renomovaného britského magazínu Auto Express.

 ______________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz