Prodej nových osobních aut i motocyklů v ČR dále roste...

Nejprodávanějším modelem od počátku roku do konce května je Škoda Octavia. Následují modely Škody Fabia a Rapid. Vyplývá to ze včerejších informací Svazu dovozců automobilů. Níže Fabie Monte Carlo.

             

Škoda vede i pomyslnou hitparádu značek s 29.770 prodanými vozy a 32 procentním podílem na trhu. Na druhém místě je Volkswagen s prodejem 10.731 automobilů. Třetí příčka patří korejské automobilce Hyundai, ta zaznamenala 7.461 registrací. Následují Ford a Dacia. Za prvních pět měsíců roku se u nás prodalo 91.946 nových osobních vozů. Během 6. června začal prodej nové Škody Superb se startovací cenou 599.900 korun.

            

U lehkých užitkových automobilů vzrostly registrace proti loňsku o 36 procent na 6.690 automobilů. Vede Fiat, následovaný Peugeotem, Volkswagenem a Fordem. Také se zvýšil prodej nákladních vozů, respektive o devět procent na 4.125 vozidel. Zájem byl o autobusy, jejich odbyt vzrostl o 14 procent na 459 vozidel. Na snímku níže vidíme Ford Transit Connect.

           

SDA zaznamenal mírný nárůst u motocyklů o necelé jedno procento na 7.273 prodaných strojů. Zde dominuje Honda, druhá skončila Yamaha a třetí se umístila značka Maxon. Nejprodávanějším modelem Hondy je skútr PCX 125.

           

 _____________________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz