Přezouváme na zimní pneumatiky: Víte kde ušetříte..?

Po roce je tu opět čas přezouvání na zimní gumy. Při porovnání nejrozšířenějšího rozměru 195/65 R15 je možné podle výrobce ušetřit i několik tisíc korun. Za cenu kolem 1.300 korun je možné pořídit pneumatiky Sava, Barum a Matador. Nejlepší volbou z této trojice je jednoznačně Sava. Na hranici dvou tisíc korun se pohybují značky Bridgestone, Continetal a Michelin.

Většinu testů vyhrává Continetal, ovšem nejvíce kilometrů najedete na Michelinech, které malinko ztrácejí na mokru. Ale za vysoký nájezd kilometrů to prostě stojí. Výbornou volbou jsou i Nokiany za necelých 2.200 korun. Kvalitu máte zaručenu také u značky Dunlop.

           

Pokud ještě nemáte pneumatiky koupeny, nákup na internetu vám mnohdy nevyjde levněji. Pneuservisy většinou k přineseným gumám účtují za přezutí vyšší částky. Přitom často se po domluvě u nich dostanete na téměř internetové peníze. Proto doporučuji, zajít pro první informaci o ceně pneumatik na internet, ceny porovnat alepsoň u tří prodejců, a poté vyrazit do pneuservisu, kde vám případně ještě dále poradí. Ceny pneumatik jsou oproti loňsku mírně levnější. Za tímto trendem stojí levnější ropa a rostoucí konkurence.

Ještě dodám, že zimní pneu se vzorkem nejméně čtyř milimetrů jsou povinné od 1. listopadu do konce března v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, nebo pokud to nařizuje dopravní značení.

            

________________________________________________________________________________

Zdroj: motomagazinspeed.cz