Prezident Francie François Hollande si vybral Citroen DS5 Hybrid4...

Nový francouzský prezident François Hollande byl včera oficiálně jmenován do funkce. Pro tuto zvláštní příležitost a jízdu do Elysejského paláce si vybral model DS5 Hybrid4. Vizionářský model automobilky Citroen představuje skutečnou technologickou inovaci. Spojuje výkony dieselové jednotky Hdi s účinností elektrického motoru.

              

Citroen DS5 je prvním modelem značky, který je vybaven technologií Hybrid4, která nabízí řízení ve různých režimech. Řidič si může pomocí kolečka zabudovaného do středové konzoly zvolit mezi : Auto, ZEV, 4x4 a Sport. Režim „Auto“ se aktivuje při každém nastartování a automaticky řídí přechod mezi spalovacím a elektrickým motorem, aby se optimalizovala spotřeba paliva. Režim „Zero Emission Véhicle“ (ZEV) umožňuje jízdu pouze s elektrickým motorem, pokud rychlost nepřesáhne 60 km/hod, přičemž dojezd v režimu ZEV činí 2 až 3 kilometry. Po dosažení maximální délky dojezdu se pohon přepne do režimu „Auto“. Režim „Pohon všech kol“ je vhodný pro jízdu nízkou rychlostí, kdy jsou přední kola poháněna spalovacím motorem a zadní elektrickým. Tento režim využijete především na nezpevněném terénu, popř. v hlubokém sněhu. Režim „Sport“ zvyšuje aktivitu a hbitost vozu díky maximálnímu využití elektrického motoru, jenž tak zlepšuje výkon spalovacího motoru. Akcelerace, pružnost i řazení rychlostí jsou pak dynamičtější díky elektrickému „boost“ efektu.

               

Hybridní soustava nabízí jak výkon 200 koní v kombinaci s pohon všech kol, dále boost efekt v režimu sport i velmi nízké emise CO2, které činí pouhých 99 gramů na kilometr. Přidám rozměry vozu, jenž balancuje na hraně mezi hatchbackem a kombi s rozvorem náprav 2.727 mm. Na délku měří 4.530, na šířku 1.850 a na výšku 1.508 milimetrů.

               

Tento model se vyrábí přímo ve Francii, a to v továrně PSA v Sochaux. Prezidentský vůz bude v barevném provedení “šedá galena” a oproti běžným verzím bude vybaven otevírací skleněnou sklopnou střechou. Mimochodem, novinka byla uvedena na český trh v průběhu dubna a provedení Hybrid4 začíná na ceně 964.900 korun. Zdroj a foto: motomagazinspeed.cz