POVINNÁ VÝBAVA AUTA dozná konečně změn..!

Konečně! Ministerstvo dopravy vyslyšelo nářky nás motoristů a chystá několik výrazných změn v povinné výbavě automobilu.

Nově už nezahrne náhradní žárovky nebo pojistky jako ve většině vyspělých zemí Evropy. V době xenonových a diodových světel nejsme stejně schopni žárovku na silnici sami vyměnit. Lékárničky už nebudou muset obsahovat nůžky, plastovou roušku, trojcípý šátek nebo náplast s polštářkem a hlavně ji nebude třeba měnit kvůli expiraci.

            

Návrh změn vyhlášky ministerstva dopravy počítá i s tím, že vozit rezervní kolo nemusejí auta s pneumatikami, které umožňují dojet (Runflety), a zároveň indikují defekt. Vozy mohou mít nově místo rezervy prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené gumy. Třetí výjimkou jsou vozidla, jež mají zajištěnu non-stop asistenční službu na českém území.

Chystaná změna vyhlášky o schvalování technické způsobilosti také zjednodušuje a zpřesňuje povinnost mít v automobilu potřebnou výbavu (příruční zvedák). Zmiňované změny musí schválit legislativní rada vlády. Nově upravená povinná výbava by mohla platit už od 1. října. Jirka Hyner

 Zdroj: motomagazinspeed.cz