Nový VOLKSWAGEN CALIFORNIA 6.1 2019: Novinka pro Caravan Salon..!

Světová premiéra inovovaného Volkswagenu v oblíbené kampingové variantě se představí koncem srpna na akci Caravan Salon v Düsseldorfu. Nový Volkswagen California 6.1 poznáme podle přepracované přední části. Auto dostalo řadu vychytávek včetně volitelného digitálního kokpitu nebo nivelace. Díky tomu může majitel zaparkovat přesně na rovině. Napřiklad ambientní osvětlení má zde režim pro probouzení. Zvyšuje svou intenzitu, aby bylo probouzení v autě příjemnější.

Vybavenější je interiér, kde najdeme přepracované posuvné dveře skříně, kryt kuchyňského koutu a nabídka zahrnuje nové dekory nábytku. Lze třeba i vyměnit zastaralé ovládání funkcí vozu pro kempování za aktuální včetně náklonu automobilu. Tisková zpráva slibuje i pohodlnější postele.

Volkswagen nabídne poprvé v Californii plně digitální přístrojový štít nebo nový multimediální systém s navigací. Řidič ocení bezpečnostní systémy Lane Assist, Park Assist, asistenta pro couvání s přívěsem nebo systém stabilizující vůz při bočním větru.

Výbava startuje zvukem Composition Audio s řádkovým dotykovým displejem 6.5palce. Další novinkou modelu California 6.1 je použití dvou navigačních systémů Discover Media 8“ a Discover Pro 9.2“ (MIB3). Nejdůležitější novou vlastností všech systémů je integrovaná eSIM karta (volitelná pro Composition Audio). Tvoří rozhraní k "Volkswagen We," a tedy i k mnoha online funkcím a službám.

Srdcem vozu bude nejnovější dvoulitrový čtyřválec 2.0 TDI, jenž automobilka blíže nespecifikuje. Modernizovaný Vokswagen California 6.1 bude nabízen ve třech provedeních – Beach, Coast a Ocean (viz snímky). Ve světové premiéře auto uvidíme koncem měsíce na Caravan Salonu v německém Düsseldorfu. Jirka Hyner

 Zdroj: motomagazinspeed.cz