Motosalon v Brně začíná 6. března..!

Za necelý měsíc otevře brněnské výstaviště brány Motosalonu 2014, největší přehlídku motocyklů, čtyřkolek a příslušenství v Česku. Svou účast potvrdily téměř všechny na tuzemském trhu významné motocyklové značky. Nebude chybět největší světový producent Honda, Yamaha, Harley-Davidson, BMW, Triumph, Aprilia, Moto Guzzi, Kawasaki, Suzuki, Kymco, KTM, Royal-Enfield, Peugeot, domácí Jawa a další. V expozici čtyřkolek se budou prezentovat značky Arctic Cat, TGB, Can-Am nebo Outlander.

Kawasaki letos přichází s dvojicí agresivních litrových modelů Z1000. Vedle nahaté verze bude k dispozici i model s polokapotáží pod označením SX. Pohon zajišťuje brutální čtyřválec s výkonem 142 koní, jenž dává dostatek síly od nejnižších otáček. Motocykl dostal vedle agresivního vzhledu radiální monoblokové brzdiče, plně nastavitelný podvozek, krátké koncovky výfuku i zadní světlo z LED technologií. 

Na stáncích V sekci příslušenství a motooblečení se můžeme těšit na výrobky světových výrobců Arai, Dainese, Nolan, Rizoma, LS2, Schuberth Helmets, Shark, Shoei, Modeka, Datatag. Své expozice připravují rovněž čeští výrobci PSÍ Hubík, Restless nebo TOKOZ.

Součástí výstavy bude letos poprvé i samostatná expozice dvou desítek vybraných přestaveb ze světových soutěží pod názvem Custom Culture. Letošní počin bude ochutnávkou pro příští rok, kdy dostanou přestavby na Motosalonu výrazně větší prostor. Podobně jako loni si návštěvníci mohou na venkovním polygonu vyzkoušet a najít ten svůj skútr mezi značkami Honda, Yamaha, KYMCO nebo Piaggio.

Nová Vespa Primavera na snímku nahrazuje stávající model LX a částečně přebírá některé linie Vespy 946. Nabízí novou úroveň komfortu, technických inovací a jízdních vlastností. Byl zvětšen podsedlový prostor, snížena spotřeba, inovovací prošlo zavěšení předního kola a motoru.

Samotné zahájení Motosalonu proběhne ve čtvrtek 6. března ve 13:00 odhalením nové mašiny Karla Abrahama pro nadcházející sezonu světového šampionátu MotoGP za účasti kaskadéra a testovacího jezdce Pepy Sršně a známých osobností, které jezdí na motorkách. Například zde bude Pavel Liška a Jan Révai, jenž absolvovali cestu na motocyklech na Kavkaz, dále Dalibor Gondík nebo moderátorky Linda Finková a Eva Decastelo. Motosalon se koná od 6. do 9. března a pořádateli jsou Veletrhy Brno, a.s. ve spolupráci s motosekcí Svazu dovozců automobilů (SDA). Níže vidíme nejnovější enduro Suzuki V-Strom 1000.

 _____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz