MOTOSALON BRNO 2018: Nové mašiny, doplňky i řada osobností..!

Venku to zatím na začátek motorkářské sezony nevypadá, ovšem blíží se osmý březen, což je první den letošního Motosalonu. Pro veřejnost se brány areálu otevřou ve čtvrtek od 12.00 hodin, dopoledne patří tradičně novinářům. Akce se koná s gescí motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů. Dle dohody společností Veletrhy Brno a SDA se od roku 2010 veletrh koná střídavě v Praze a Brně.

Tvářemi letošního Motosalonu se stal kaskadér a "testman" Pepa Šiler aka Sršeň i herci, motocestovatelé Pavel Liška a Jan Révai. Své kousky předvede několikanásobný trialový mistr republiky a dnes odborník na bezpečnou jízdu Míra Lisý (foto níže). Chybět nebude ani řada známých osobností, jež mají blízko k mašinám.

Od 8. do 11. března budou obsazeny celkem tři pavilony brněnského výstaviště, tedy P a F i populární "zetko," to poskytne prostor pro doprovodný program i kaskadérské ukázky.

A ptáte se, které značky potvrdily účast? Na největší motocyklové výstavě ve střední Evropě uvidíme expozice japonské čtyřky Honda, Yamaha, Suzuki a Kawasaki. Dále Harley-Davidson, Indian a Victory, BMW Motorrad, britský Triumph nebo italské výrobce Aprilia, Ducati, Piaggio, MV Agusta, Moto Guzzi či Vespa. Nebude chybět rakouská KTM nebo Husqvarna, která patří pod jejich křídla. F.B Mondial a Honda ukáží nové třístovky.

Sekci čtyřkolek zaplní stroje značek ATV, BRP nebo Can-Am. Nově se na Motosalonu představí rakouská společnost KSR, italská TM Racing a SWM moto, uvidíme i Betu. V několika expozicích si budeme moci prohlédnout elektro skútry. Co dodat? Už teď se těším na osmého března v Brně. Jirka Hyner

______________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz