MOTOSALON 2017: S mašinami, skútry a holčinami v Letňanech..!

Celý pátek jsem trávil na Motosalonu a zajímal se o všechny aktraktivní mašiny. Hned ráno před devátou jsem vyzkoušel, jak se sedí na „pětikilu“ Honda Rebel.

Ohmatal si závodní stroj Marca Marquéze i Ducatku Karla Abrahama. "Abaja" mi říkal, že by se mohl na okruhu, který sedne jemu i technice pohybovat v MotoGP kolem desátého místa.

Hodně živo bylo u KTM, kde byly vystaveny stroje nedávného hosta Motomagazínu Petra Piláta, nebo dakarského jezdce Štefana Svitka. Potkali jsme se po dvou letech, potřepali rukou a domluvili se, že uděláme rozhovor.

Mimo nových Scramblerů BMW, mě zajímaly policejní mašiny. Naši dopraváci dostanou 180 bavoráků. Pěkné je malé Enduro 310 GS, které patří k letošním lákadlům nejen mladých bajkerů.

Kouzelná byla v Letňanech „Zetková devítistovka,“ novinka od Kawasaki.

Naše nové Jawy, tedy nic moc. Vypadalo to spíše na práci dvojky Pat a Mat. Taková italská 125dvacítka HPS, to je jiná kávička! Nádherná designovka. Škoda, že nemá taky větší motor. Je parádní! A začne se prodávat za 90 tisíc.

Radost mi udělalo seznámení s Milanem Englem. Kdo sledoval Dakar a kategorii motorek určitě ví, že byl Milan jedním z našich borců na tomto letos hodně deštivém maratonu. Na Motosalonu se věnoval v rámci autogramiády fanouškům.

Nechyběl jsem ani u značky Harley-Davidson. Níže vidíme stavbu, která je dílem kluků z HD v Ostravě. Poznáte ji podle motivu americké vlajky na nádrži. Letos totiž probíhá opět soutěž customů (přestaveb).

Všude kolem bylo plno pěkných dívek, pravda u Triumphu byly asi nejodvážnější! Ale taky italské skútry Vespa a Piaggio lákaly spousty holčin. Na Motosalon v Praze mi zůstala zase řada pěkných vzpomínek. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: motomagazinspeed.cz