Motosalon 2013 se blíží...

Čtvrtý ročník veletrhu proběhne v tradičním březnovém termínu, tedy od 7. do 10. března 2013 na výstavišti v areálu PVA Letňany. Jde o veletrh s očekávanou účastí přes 45.000 návštěvníků. Akci pořádá společnost BVV za podpory motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů. Po roce vystřídá Praha loňské Brno. Své novinky zde představí všechny významné motocyklové značky.

S dvojnásobnou výstavní plochou proti předchozím ročníkům počítá dovozce americké legendy Harley-Davidson. "Motosalon bereme jako součást oslav 110. výročí a předvedeme zde celou modelovou řadu motocyklů," uvedl country manager pro střední a východní Evropu Martin Heřmanský.

Tradičně velkou výstavní plochu budou mít stroje Honda. Největší světový výrobce motocyklů představí kompletní modelovou řadu 2013. "Mezi novinkami určitě zaujme model CB1100, nebo třeba nová generace jednoho z nejprodávanějších skútrů v Evropě modelu SH125. Celková expozice bude obsahovat více jak čtyřicet motocyklů, z nichž více jak deset bude patřit mezi nové modely. Výstava Motosalon je pro nás tradičním zahájením motocyklové sezony," dodal marketingový manažer Honda ČR Miloš Petr.

Yamaha připravila novinkové modely FJR1300A a FJR1300AS, chybět nebude cruiser XV1900A i Midnight Star CFD. Italskou produkci budou reprezentovat Aprilia, Moto Guzzi, Gilera, Piaggio a Vespa. Importér A-Spirit přiveze superbike Aprilia RSV4 Factory APRC ABS, dále cestovní enduro Aprilia Caponord 1200 a custom bike Moto Guzzi California 1400 ABS/TC. Britskou klasiku bude reprezentovat Triumph s inovovanými modely Daytona a Street Triple.

Pro bajkery je připravena pestrá paleta příslušenství včetně oblečení. Y-shop.cz přiveze revoluční “airbagovou” bundu a vestu Dainese D-Air® Street. Je založená na zcela jiné technologii, než současné airbagové motocyklové oblečení. Výstavu doplní bohatý doprovodný program. Ten bude mimo jiné zaměřený na testování skútrů, čtyřkolek nebo motocyklovou bezpečnost a také lotos přijede Míra Lisý (viz snímek výše). Na testovací trati si budeme moci vyzkoušet skútry třídy 125 ccm, u kterých letos došlo k významné legislativní změně a ty do výkonu 15 koní může řídit majitel řidičského oprávnění skupiny B.

 ____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz