J.D. Power 2017 UK: Vítězí Insignia, Fabia, Meriva, Peugeot 108 i Jaguar XF..!

Letošní studie spolehlivosti vozidel ve Velké Británii vychází z odpovědí od více než 12 tisíc majitelů nových automobilů registrovaných od února 2014 do dubna 2016.

Vauxhall (Opel) má mezi nejlepšími modely Insignii i Merivu. Naše Škoda malou Fabii, PSA zase auto z kategorie mini, tedy Peugeot 108 vyráběný v Česku. Jedno ocenění ve svém segmentu obdrželo také Volvo V40 a Jaguar XF.

Celková spolehlivost je určena počtem problémů na 100 vozidel (PP100). Čím nižší je skóre, tím odráží vyšší kvalitu automobilů dané značky či modelu. Přitom průměrná spolehlivost znamená 131 závad na 100 automobilů.

Mezi výrobci dominuje Kia, Volvo, Škoda a Suzuki. Jsou nejvýše ve srovnání se spolehlivostí vozidel mezi všemi značkami, se skóre 83 PP100. Škoda se řadí na třetí místo s 89 PP100, následuje Suzuki s 92 PP100.

Studie hodnotí problémy, s nimiž se v posledních 12 měsících setkali původní majitelé vozu po 12 až 36 měsících vlastnictví. Zkoumáno je celkem 177 problémových symptomů v osmi kategoriích, jako exteriér vozidla, zkušenosti s jízdou, dále funkce a ovládací prvky / displej a audio, komunikace a zábava, navigace, sedadla, ale také vytápění, větrání, klimatizace, vnitřní prostor vozidla a samozřejmě funkce motoru a převodovky.

Majitelé prémiových značek mají obecně vyšší míru loajality. Dávají větší důraz na bezproblémovou zkušenost s vlastnictvím auta. Ti, kteří nemají žádné problémy s vozidlem říkají (58%), že si "rozhodně" koupí nebo pronajmou stejnou značku znovu. Tento počet klesne na 48 procent u těch, kteří mají jeden nebo více problémů.

Dodám, že na ostrovním trhu se ročně prodá přes 2 miliony osobních vozidel, a proto může být studie dobrým vodítkem pro každého z nás, jenž toužíme po novém autě. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz