J. D. Power 2016 vede Škoda, Suzuki a Kia..!

Studie měří problémy, ke kterým došlo během posledních 12 měsíců u majitelů vozidel ve Velké Británii po 12-36 měsících vlastnictví. J. D. Power zkoumalo 177 problémů v osmi kategoriích, tedy motor a převodovka, vnějšek vozidla, zážitek z jízdy, vlastnosti / kontroly / displeje, audio / komunikace / zábava / navigace, sedadla, vytápění, větrání a chlazení včetně interiéru vozidla. Celková spolehlivost je dána počtem problémů na 100 vozidel (PP100), nižší skóre přitom odráží vyšší kvalitu auta.

                

V průzkumu předstihly běžné značky prémiové, a důvod? Mají více technologických prvků a tím i jeden z největších zdrojů problémů s kvalitou. Pět z Top10 problémů souvisí s technologiemi. Nejčastěji hlášený problém je postaven na otázkách kolem mobilního telefonu a jeho častého párování s palubním systémem i připojením Bluetooth. V tomto případě znamená méně, fakticky více.

Naše Škoda vítězí spolehlivostí ve Velké Británii druhý rok po sobě. Na čelních pozicích ji doplňuje japonská značka Suzuki a korejská Kia. Například francouzský Peugeot předstihl kvalitou německý Volkswagen.

            

Škoda vítězí nejen mezi automobilkami, ale rovněž ve dvou kategoriích. Fabia je nejlepším malým autem a Yeti vyhrálo třídu kompaktních SUV. U nás nejprodávanějším vozům v kategorii nižší střední třídy kraluje v Británii Toyota Auris.

Na britském trhu se ročně prodá přes 2 miliony nových automobilů, následný průzkum je tak velmi dobrým vodítkem při koupi nového auta.

_______________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz