J.D.POWER 2012: Spokojenost majitelů s novými auty...

Organizace J.D. Power a magazín What auto? dnes zveřejnili nejnovější studii o spokojenosti vlastníků nových osobních automobilů. Lexus je mezi výrobci společné s naší Škodou na druhém místě. Zvítězil Jaguar. "Je to velká pocta pro každého, zvláště pro Jaguar," řekl šéfredaktor magazínu What Car? Chas Hallett. "Tato studie ukazuje, že zákazníci jsou se svými Jaguary opravdu spokojeni." Honda je čtvrtá v pořadí, Mercedes-Benz pátý. Toyota, Audi, Volkswagen, Volvo, BMW, Nissan a Land Rover - všechni jsou umístěni vysoko nad průměrem dalších výrobců. Studie rovněž zahrnuje hodnocení 118 jednotlivých modelů automobilů. Na snímku níže vidíme v Ženevě představený model Jaguar XF v provedení kombi - Sportbreak.

AUTOMOBILKY TOP 10: 1. Jaguar, 2. Lexus a Škoda, 4. Honda, 5. Mercedes-Benz, 6. Toyota, 7. Audi, 8. Volkswagen, 9. Volvo, 10. BMW a Nissan

_____________________________________________________________________________________________________

S vozem Kia Sportage jsou zákaznící spokojeni nejvíce, naopak Vauxhall (Opel) Vectra je na opačném konci žebříčku, za malým Nissanem Pixo. A zde jsou vítězové jednotlivých kategorií: Toyota iQ je nejlepším městským autem. Nejlepším automobilem je Honda Jazz, Škoda Octavia je nejlepším rodinným autem nižší střední třídy, Toyota Prius je nejlepším rodinným autem, Lexus IS je nejlépe hodnoceným kompaktním výkonným vozem, Jaguar XF je nejlepší výkonný automobil vůbec, VW Scirocco je nejlepším sportovním/kabrioletem roku, Mercedes třídy B je nejlepším MPV, Kia Sportage je nejlepší kompaktní SUV, Lexus RX je nejlépe hodnoceným velkým SUV.

Britská studie spokojenosti zákazníků s vozidlem a službami prodejce je založena na hodnocení 66 atributů a tvoří čtyři klíčová hodnocení v pořadí podle důležitosti. Jsou to ovládání vozidla (31 %). Zahrnuje výkon, design, pohodlí a funkce; Dále kvalita vozu a spolehlivost (22 %). Náklady vynaložené k provozu (25 %), jenž zahrnují spotřebu pohonných hmot, pojištění a náklady na služby/opravy. A také spokojenost se službami prodejce (22 %). Letošní studie vychází na základě hodnocení téměř 18. 000 on-line rozhovorů přímo s vlastníky aut v Británii (auto musí majitel vlastnit v průměru dva roky). Studie byla proveden v období - prosinec 2011 až leden 2012.

MODELY TOP 10: 1. Kia Sportage, 2. Jaguar XF, 3. Toyota Prius, 4. Škoda Superb, 5. Mercedes-Benz třída E, 6. Toyota IQ, 7. Honda Jazz, 8. Volksvagen Passat CC, 9. Lexus IS, 10.Toyota Avensis

_____________________________________________________________________________________________________

Mezi modely dominuje Toyota (Lexus), která má v TOP 10 čtyři modely (Prius, IQ, Avensis a prémiový Lexus IS). Britové ocenili čtvrtým místem i naši Škodu Superb. Roční hodnocení asociace J.D. Power a magazínu What auto? poskytuje spotřebitelům přístup ke spolehlivým a přesným informacím o mnoha modelech a pomáhá výrobcům poskytovat vysokou úroveň spokojenosti svých zákazníků. Podrobnější výsledky studie budou publikovány během červencového vydání What Car? To nejnovější vyšlo právě dnes.

_____________________________________________________________________________________________________

Zdroj: motomagazinspeed.cz