INTERNATIONAL ENGINE OF THE YEAR: Ford 1.0 EcoBoost ®...

Letošní anketa Motor roku má jasného krále. Třetí vítězství za sebou si odváží litrová jednotka 1.0 EcoBoost automobilky Ford. Vyhlášení proběhlo na Engine Expo v německém Stuttgartu, když o tom rozhodlo 82 motoristických novinářů z 35 zemí světa.

Motorizace, kterou Ford využívá například pro modely Fiesta, Focus, B-Max nebo C-Max vyniká výkonem, ekonomikou provozu a špičkovými technologiemi. Dokáže snižovat spotřebu a přitom neztrácí svou sílu.

V rámci letošního 16. ročníku „International Engine of The Year 2014“ porazil tříválec, dokonce třílitr TwinPower Turbo automobilky BMW i maranellský osmiválec Ferrari. Přitom dlouhodobě v anketě získává nejvíce ocenění německá prémiová značka BMW.

Výsledek musím potvrdit. Redakčním testem prošla motorizace EcoBoost ® s výkonem 100 koní ve voze Ford Fiesta i silnější provedení 125 koní v modelu Ford Focus. Uznávám nesporné kvality agregátu a jeho chuť po výkonu.

Nejnovější provedení Fiesty Black Limited a Red Limited dostalo pod kapotu zmiňovanou jednotku s výkonem 140 koňských sil. Jirka Hyner

_____________________________________________________________________________________________________

  Zdroj: motomagazinspeed.cz