HONDA CR-V: Nejprodávanější SUV na světě...

V pomyslné "hitparádě" 50 nejprodávanějších automobilů světa se Honda CR-V během prvního čtvrtletí umístila na jedenáctém místě a předstihla své hlavní konkurenty včetně Toyoty RAV4, Volkswagenu Tiguan a Nissanu Qashqai. Dominovala tak celosvětově kategorii SUV.

Údaje zveřejnila poradenská společnost Focus2Move, která se specializuje na automobilový trh. Během prvních tří měsíců letošního roku se na celém světě prodalo 165 017 vozů CR-V. Jedná se o nárůst oproti 161.837 kusům za stejné období loňského roku.

Další analýzy naznačují, že podobný úspěch se bude opakovat ve druhém čtvrtletí. Honda CR-V zůstala nejoblíbenějším SUV na světě také během května, když se s 63.241 prodanými automobily umístila na celkovém osmém místě a předstihla i nejprodávanější malý automobil na světě, tedy Ford Fiesta. Mimochodem, do konce května se ve světě prodalo 286.685 kusů CR-V.

Evropské prodeje modelu poslední dobou vzrostly díky uvedení verze s motorem 1.6 i-DTEC, jenž je odpovědí značky na vzrůstající poptávku po dieselových jednotkách s nízkými emisemi, stejně jako o stoupající zájem o vozy SUV s pohonem dvou kol. Současně v Evropě představují více než čtvrtinu prodaných sportovně užitkových vozů segmentu C.

Honda CR-V 1.6 i-DTEC se vyrábí v evropském závodě, respektive v britském Swindonu. Motorizace se vyznačuje výkonem 120 koní a točivým momentem 300 Nm. Výrobce uvádí spotřebu paliva ve výši 4.5 l/100 km s emisemi CO2 na úrovni jen 119 g/km. Kombinace lehkého motoru a systému pohonu dvou kol znamená, že CR-V 1.6 i-DTEC váží o 116 kg méně než verze s větším motorem 2.2 i-DTEC, což pomáhá zajistit stabilitu vozu při jízdě a přispívá jeho dynamice. Vzhled novinky se v podstatě neliší od ostatních verzí čtvrté generace modelu CR-V. Patrně oceníte zavazadlový prostor s maximálním objemem (po sklopení zadních opěradel) až 1.648 litrů.

 _____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj a foto: motomagazinspeed.cz