Ford TRANSIT CUSTOM Nugget 2019: Šikovný malý karavan s kuchyňkou i Wi-Fi připojením..!

Inovativní cestovatelský Tranzit se po veřejné premiéře na autosalonu Motorhome a Caravan Show v Birminghamu ukáže také na dalších trzích.

Zájem o obytná auta přitom v Evropě roste. Loni bylo prodáno rekordních 125.000 karavanů, přičemž podle údajů společnosti Ford se prodej kompaktních jednotunových vozů zvýšil o 13 procent. Očekává se, že vzestupný trend bude pokračovat i v příštím desetiletí.

Třípokojové“ uspořádání Nuggetu zahrnuje kuchyňskou část oddělenou od zadního sezení. V kombinaci se zadní vyklápěcí střechou vytváří širší a větší prostor. Dvojité zadní dveře a schopnost projít zepředu dozadu přispívají k snadnému přístupu kolem vzdušné kabiny, ve které se vyspí až čtyři osoby.

Obytný Ford Custom nabídne Wi-Fi hotspot až pro 10 zařízení, což umožňuje třeba streamovat film, dokončit práci nebo děti bavit oblíbenými televizními pořady. Vše díky zabudovanému modemu Ford Pass Connect poskytujícímu internet s dostupnost až 15 metrů kolem auta.

Nugget pohání optimalizovaný 2.0litrový diesel EcoBlue ve dvou verzích. Standardní disponuje výkonem 130 koní, nová a silnější jich má 185. Palivová účinnost se v tomto případě zlepšila o 9 procent. Obě jednotky mohou pracovat jak s manuální tak s automatickou převodovkou.

Transit nabídne i další pokročilé asistenty řidiče. Zahrnují třeba inteligentní adaptivní tempomat nebo pomoc při jízdě v pruhu. Active Park Assist zase pomáhá nasměrovat Custom Nugget do a ven z paralelních a kolmých parkovacích míst, zatímco řidič ovládá jen plynový a brzdový pedál.

Stejně jako dříve může řidič přistupovat k hudbě a zábavě pomocí technologie Ford SYNC 3. Ovládá zvukové i navigační funkce včetně připojení chytrého telefonu pomocí jednoduchých hlasových příkazů. Dodávkový Ford Transit je populárním vozem pro kempingové přestavby už od jeho uvedení v roce 1965. V Británii startuje novinka na ceně od 56.273 liber. Na dostupnost v Česku se musíte informovat u našich dealerů Ford. Jirka Hyner

 Zdroj: motomagazinspeed.cz