EVROPSKÝ automobilový trh vzrostl ročně o téměř 8 procent..!

Registrace nových vozů ve 29 evropských zemích podle nejnovější analýzy Jato Dynamics během září vzrostly o 7.1% ve srovnání se stejným měsícem loňského roku. V řeči čísel to znamená 1.495.815 registrovaných vozů. Je to nejsilnější září za dobu deseti let. Za rok se ke dnešnímu dni registrovalo 11.6 milionů automobilů, což představuje nárůst o 7.7 procenta oproti loňsku. Jde o nejlepší evropský výsledek od roku 2008.

 

 

Silný výsledek v září byl tažen dobrými výkony na většině trhů, ale především v Itálii, Polsku, Belgii, Rakousku a Španělsku. Dvouciferný růst byl zaznamenán v šestnácti z 29 analyzovaných zemí. Negativní změnu hlásí pouze Irsko, Nizozemsko a Řecko (viz tabulka výše).

 

 

Významně vzrostl zájem o vozy typu SUV, jejich registrace překročily 400.000 kusů poprvé v historii evropského prodeje automobilů. V důsledku toho podíl na trhu segmentu SUV vyskočil z 23.3% na téměř 27 procent. U kategorie MPV byl podíl na trhu záporný.

 

 

Aliance Renault-Nissan si udržela vedoucí postavení v segmentu SUV s výrazným podílem téměř 22 procent. Růst zanamenala skupina Jaguar Land Rover, a prodej nadále roste u dalších hráčů, kterými jsou PSA, Ford, FCA a General Motors. Jirka Hyner

__________________________________________________________________________________________________

Zdroj: motomagazinspeed.cz