Euro NCAP 2021: Crash testy prošlo dalších pět modelů, nejvyrovnanějších výsledků dosáhla Toyota Yaris Cross..!

Nejnověji prošlo bezpečnostním hodnocením pět automobilů. Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5, Hyundai Tuscon a Toyota Yaris Cross dosáhly nejvyššího hodnocení pěti hvězdiček, zatímco nové malé SUV Hyundai Bayon bylo oceněno hvězdičkami čtyřmi.

Nový plně elektrický crossover Mustang Mach-E se jen málo podobá 5litrovému muscle caru, se kterým sdílí své jméno. Jeho sportovní stájový kolega v roce 2017 vybojoval pouze tří hvězdičky, nejnovější Mustang Mach-E si však zajistil nejvyšší hodnocení podle potřebných požadavků.

 

 

Vůz je vybaven rovněž středovým airbagem, výsuvnou kapotou pro ochranu účastníků silničního provozu a řadou pokročilých asistenčních funkcí řidiče, které nabízejí vysokou úroveň podpory řízení a prevence nehod. Současně s pětihvězdičkovým hodnocením v rámci ekologického testovacího programu Green NCAP Ford ukazuje, že boj se změnou klimatu nebude stát v cestě ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu.

Hyundai v této sadě crash testů ohromil třemi novými modely, plně elektrickým Ioniqem 5 a SUV Tuscon, které získaly hodnocení 5 hvězdiček. Malé SUV Hyundai Bayon dosáhlo jen na 4 hvězdičky. Novinka se probojovává do již přeplněného a vysoce konkurenčního segmentu. Postrádá však středový airbag, který je standardem v sesterských modelech Ioniq 5 a Tuscon. Nicméně Bayon disponuje robustní ochranou proti nárazu a předkolizní funkcí, které pomáhají vozu zajistit solidní čtyři hvězdičky.

 

                             

 

Japonská Toyota Yaris Cross navázala na modely Mirai a Yaris dalším pětihvězdičkovým hodnocením. Vůz byl testován nejen v Evropě, ale také v Austrálii, tedy na dvou pro Yaris Cross důležitých trzích. Výsledné hodnocení proto vzniklo ve spolupráci se sesterskou organizací ANCAP.

Nárazovými a bezpečnostními testy Euro NCAP prošly znovu dvě lehké užitkové dodávky. Ford Transit a Ford Transit Custom poté, co Ford zavedl do výbavy připomenutí nezapnutých pásů jako standard pro všechny cestující na celém evropském trhu. Vedlo to ke dvěma "zlatým" vítězům žebříčku komerčních dodávek. Jirka Hyner

 

Zdroj: motomagazinspeed.cz