EU zavádí komplexní značení paliv ve všech svých zemích..!

Připravme se, že u automobilových benzinů bude grafickým symbolem ve všech unijních zemích kroužek. V něm bude symbol E, což znamená etanol, číslovka označuje maximálně přípustné množství biolihu. Nafta dostane označení čtverce a písmena B. LPG nebo CNG, tedy alternativní paliva dostanou "kosočtverec" se zakulacenými rohy postavený na špičku.

Označení najdeme na stojanech, stejně tak na tankovacích pistolích. V Česku dostane novou grafiku téměř sedm tisíc čerpacích stanic, z toho 4 tisíce veřejných. Například u OMV najdeme paliva s označením Max Motion, na čerpačkách Benziny zůstane název Efecta.

      

Povinnost značit pohonné hmoty stejně jako v jiných zemích EU začne u nás platit od září roku 2018. Na některých čerpacích stanicích se s novým označením potkáme už na konci letošního léta.

Tohle značení bude platit také pro výrobce. Například automobilka TPCA v Kolíně začala takto značit vnitřní strany víček samolepkami teprve nedávno. Autobazary zatím tuto povinnost nemají. Benzin s naftou bychom si tak už plést neměli. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz