DUCATI MG-20: Skládací elektrokolo s dojezdem až 50 kilometrů..!

Italský výrobce motocyklů představil své první skládací elektrokolo s rámem z hořčíku. Z tohoto materiálu je rovněž vidlice i ráfky kol. Stroj byl vyvinutý na základě licence společností MT Distribution a zaručuje vysokou pevnost a přitom nízkou hmotnost.

Elektrokolo je vybaveno motorem v zadním náboji o výkonu 250 W. Dokáže rozpoznat stav vozovky, sklon i sílu použitou při šlapání. Na základě toho poskytuje úroveň pomoci v závislosti na jízdním režimu.

Baterie Samsung 36V 10.5Ah 378Wh je integrována do rámu a lze ji vytáhnout pro pohodlnější nabíjení. Plné nabití umožní ujet až 50 km s maximální rychlostí 25 km v hodině. Řízení hlavních funkcí, respektive zapnutí světel a výběr ze tří úrovní pomoci při jízdě (12-18-25 km/h) probíhá pomocí vodotěsného LCD displeje.

Díky malým rozměrům kol (20" x 2.125") a možnosti snadného sklopení je MG-20 ideálním prostředkem pro cestování ve městě. Přední LED světlomet a reflexní lišty zajišťují bezpečnější jízdu v noci.

Model MG-20 s cenou 1.599 eur by měl být k dispozi u autorizovaných prodejců značky a v oficiálním e-shopu Ducati, stejně jako ve specializovaných prodejnách spotřební elektroniky a dalších významných online obchodech. Jirka Hyner

Zdroj: motomagazinspeed.cz