CEBIA loni prověřila 10 tisíc ojetin se smutným konstatováním...

20.02.2015 15:03

Pokud se chystáte kupovat starší auto, buďte ve střehu. Společnost Cebia, která se zabývá prověřováním původu automobilů loni analyzovala na 10 tisíc ojetin s alarmujícím závěrem. Vozy vybrané čistě náhodně na základě zveřejňeného VIN kódu na největších prodejních webech, nehledě na značku, stáří vozu a model měly v 37 procentech stočený tachometr. Mluvčí společnosti Cebia pro ČTK potvrdil, že 28 inzerovaných vozů bylo dokonce evidováno jako odcizené v databázi Policie České nebo Slovenské republiky.

V průměru byla auta stočená o 115 tisíc kilometrů. Rekord byl zaznamenán u jedné Škody Octavia, stočených tu bylo 285 tisíc kilometrů! Dalším podvodem je omlazení automobilu. Přes aplikaci Autotracer je přitom zjištění skutečného roku výroby a jeho porovnání s rokem uváděným v inzerátu poměrně jednoduché.

Z výše zmiňovného počtu vozidel šlo o téměř pětinu omlazených modelů s průměrným rozdílem proti realitě o téměř 1.5 roku. Při koupi takovéhoto a samozřejmě předraženého vozu přicházíte o další peníze. Z provedené analýzy Cebie vyplývá, že pokud si ojetinu neprověříte, značně riskujete.

_______________________________________________________________________________

Zdroj: motomagazinspeed.cz