CEBIA loni prověřila 10 tisíc ojetin se smutným konstatováním...

Pokud se chystáte kupovat starší auto, buďte ve střehu. Společnost Cebia, která se zabývá prověřováním původu automobilů loni analyzovala na 10 tisíc ojetin s alarmujícím závěrem. Vozy vybrané čistě náhodně na základě zveřejňeného VIN kódu na největších prodejních webech, nehledě na značku, stáří vozu a model měly v 37 procentech stočený tachometr. Mluvčí společnosti Cebia pro ČTK potvrdil, že 28 inzerovaných vozů bylo dokonce evidováno jako odcizené v databázi Policie České nebo Slovenské republiky.

V průměru byla auta stočená o 115 tisíc kilometrů. Rekord byl zaznamenán u jedné Škody Octavia, stočených tu bylo 285 tisíc kilometrů! Dalším podvodem je omlazení automobilu. Přes aplikaci Autotracer je přitom zjištění skutečného roku výroby a jeho porovnání s rokem uváděným v inzerátu poměrně jednoduché.

Z výše zmiňovného počtu vozidel šlo o téměř pětinu omlazených modelů s průměrným rozdílem proti realitě o téměř 1.5 roku. Při koupi takovéhoto a samozřejmě předraženého vozu přicházíte o další peníze. Z provedené analýzy Cebie vyplývá, že pokud si ojetinu neprověříte, značně riskujete.

_______________________________________________________________________________

Zdroj: motomagazinspeed.cz