Car of the Year 2017 WHAT CAR? 2017: Celkovým vítězem je letos BMW řady 5, ŠKODA získala 6 ocenění..!

Anketa renomovaného britského magazínu a serveru What Car? je velmi dobrým měřítkem pro vás, kteří si hodláte koupit nové auto. Napříč kategoriemi doslova radí co je momentálně „in,“ a co se vyplatí koupit. Celkovým nejlepším Autem roku je BMW řady 5, získalo rovněž cenu mezi luxusními vozy. Ve svých třídách uspěly i další dva bavorácké modely, eletrické BMW i3 a sportovní BMW M140i.

Naše Škoda zvítězila ve třech kategoriích. Modely Kodiaq, Fabia a Superb Combi získaly vyznamenání ve svých segmentech. Úspěch značky doplňují Citigo, Fabia Combi a Superb, které si vysloužily tituly vítězů v poměru ceny a výkonu. Porotci chválí rovněž design a praktičnost vozů Škoda.

Audi si veze domů celkem čtyři ceny. Model A4 byl jmenován „Výkonným autem roku.“ A3 Sportback je „Nejlepším rodinným vozem.“ Audi TT Coupé bere cenu roku již třetí rok po sobě mezi „kupátky.“ Luxusním SUV se potom stalo Audi Q7. Seat Ateca je „Nejlepším malým SUV.“ Redaktoři píší, že s autem je zábavné řídit. Zmiňují vynikající ovládání vozu a palubní systémy. Nový Leon potom dominoval jako rodinný vůz v ceně mezi 18-ti a 20-ti tisíci librami.

Nejlepším MPV se stal VW Touran. Citroën C3 Picasso PureTech 110 Edition byl jmenován „Nejlepším vozem při koupi MPV do 20 tisíc liber.“ Redaktoři vyzdvihují pohodlí, praktičnost a výborný motor s výkonem 110 koní. Dacia Sandero vyhrála třídu "Nejlepší malý vůz do 12.000 liber,“ vždyť na britském trhu startuje na sumě jen 5.995 £iber.

Nejlepší městským vozem je Hyundai i10 Premium, vyhrál také v této třídě nejvýhodnější koupi do 10 tisíc liber. Suzuki Celerio však získalo "Best Buy," ocenění „Nejlepší koupě městského auta do 8 tisíc liber.“ V této kategorii bylo Celerio vyhlášeno rovněž „Nejlepším celkovým modelem.“

Ford Fiesta ST byla vyhlášena Hot-hatchem roku. Honda Civic TYPE R se stala „Nejočekávanějším autem doku 2017 v Británii.“ Začala se vyrábět v městě Swindon.

Kabrioletem roku je Mazda MX-5 2.0 l, má také cenu za „Nejlepší cabrio“ do 25 tisíc liber. Sesterský model Mazda CX-5 2.2 SkyActive-D 150 se může pochlubit oceněním za nejlepší velké SUV do 25 tisíc liber.

Technologickou cenu roku 2017 si odváží SUV Peugeot 3008 za svůj unikátní I-COCKPIT®. Porota zdůrazňuje inovativní konfigurovatelný 12.3" barevný displey, vylepšenou ergonomii a bezpečnost. Jirka Hyner

 Zdroj: motomagazinspeed.cz