BMW v GOODWOODU..!

Dnes byl zahájen letošní Festival rychlosti. Nechybí zde ani ikonická značka prémiových vozů BMW. Návštěvníci mají příležitost vidět osobní modely ze současnosti i minulosti, včetně aktualizováného BMW řady 3 (foto níže), nebo nového BMW M6.


Hillclimb,“ tedy kultovní závod do vrchu bude svědkem rychlostní soutěže tří klasiků BMW. Do BMW McLaren F1 GTR z roku 1997 usedne jeden z nejlepších jezdců Spojeného království, Steve Soper. Legendární BMW E92 M3 GT2 ALMS / 24 Heures du Mans bude řízen Cindy Allemanem. Do kokpitu BMW F2 782 usedne legendární Johnny Cecotto.

Plug-in tříválcový hybridní supersport BMW i8 bude opět bojovat v závodech do vrchu. Za volantem se představí jeden z nejznámějších britských televizních moderátorů a ex-závodní jezdec Tiff Needell. V pavilonu BMW se k Tiffovi připojí oblíbený moderátor Formule 1, Murray Walker. Poskytují rozhovory a připravena je autogramiáda. Na stánku se ukáže také "královna motorek" Maria Costello i Sebastian Gutsch s motocyklem BMW S1000RR. Festival of Speed v Goodwoodu začíná dnes, tedy 25. června. Níže vidíme nové BMW M6.

 ____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz