BMW R1200 GS: Motocykl roku ČR...

Letošní anketa Motocykl roku má jasného vítěze, velké enduro BMW R1200 GS. Stroj typu enduro německé značky BMW zvítězil v sedmnáctileté historii ankety už počtvrté. Loni si titul odvezla italská mašina Ducati 1199 Panigale S Tricolore. BMW R1200 GS patří k nejoblíbenějším cestovatelským motocyklům. Model 2013 prošel podstatnou změnou, protože jeho ležatý dvouválec typu boxer dostal poprvé za 32 let chlazení kapalinou. Jednotka disponuje výkonem 125 koní (s možností mapování) a při ustálené rychlosti 90 km/hod. si řekne o 4.1 l Naturalu.

Pořadatelská organizace, tedy sekce Moto při Svazu dovozců automobilů rozdělila nominované motocykly do šesti kategorií. Nově získala anketa dvě doplňkové kategorie čtyřkolek. Značka BMW bodovala vedle endur také mezi sportovními silničními motocykly. Zde zvítězil stroj HP4, v kategorii cestovních silničních potom model BMW F800 GT. V kategorii skútrů a mopedů dominovala Honda NSS300 Forza, mezi cruisery Harley-Davidson Softail Slim (níže na snímku), ve třídě "naháčů," čili Naked Bike (bez kapotáže) získal u odborné poroty nejvíce bodů retro model Honda CB 1100. Nejlepší čtyřkolkou s řídítky je Polaris Scrambler XP850, s volantem potom Polaris RZR XP900.

V anketě hlasovala nejen 24-členná porota, ale také veřejnost. Jejich hlasy se sčítaly. Do ankety bylo zasláno celkem 24.834 hlasů. Možnost hlasovat bylo s pomocí kuponů z tisku, nebo prostřednictvím internetu. Hlasujícím bude rozděleno 15 hodnotných cen. Tou první je motocykl Honda CBR500R. Na snímku níže je vítězný skútr Honda NSS300 Forza.

 _____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz