BMW R 1200 GS Adventure: Novinka pro Miláno...

Před chystanou podzimní výstavou EICMA v Itálii, přichází z Mnichova oficiální potvrzení nového modelu R 1200 GS Adventure. Provedení Adventure si drží tradici od roku 2005, u většiny dobrodruhů světa je stále ve velké oblibě.

Novinka BMW staví na poslední generací modelu GS, tedy na jeho technologických vymoženostech, včetně revoluční a kapalinou chlazené jednotky s výkonem 125 koní. Podívejme se na blíže na inovativní prvky, tedy verze Adventure získala vylepšený setrvačník s větší hmotností a tlumičem vibrací pro příjemnější,  klidnější a kultivovanější chod motoru.

Změn doznala upravená geometrie řízení, zdvihy předního i zadního odpružení mají k dobru 20 mm, světlá výška byla zvětšena o 10 mm. Větší jistotu přidá jezdci zesílený brzdový pedál a řadicí páka. A rozhodně potěší pohodlnější sedlo s nastavitelným sklonem.

Mašině nechybí řada vychytávek, například zvýšené plexi, 30 litrová palivová nádrž z hliníku, široké enduro stupačky, padací rámy i hliníkové kufry. Již ve standardu má BMW ABS, kontrolu trakce a dva jízdní režimy, takže volit lze mezi Road a Rain. Hlavní světlomet využivá technologii LED pro denní světla. V rámci příplatkové výbavy lze navýšit nabídku palivových map na tři, případně lze přiobjednat semi-aktivní podvozek Dynamic ESA.

 _____________________________________________________________________________________________________

  Zdroj: motomagazinspeed.cz