BMW M3 Competition TOURING xDrive: Vůbec první emkové kombi má šest válců, 510 koní a umožňuje kontrolované drifty..!

Německá prémiová značka prezentovala v Goodwoodu ve světové premiéře své první kombi s označením M3. Řadový šestiválec využívá technologií M TwinPower Turbo.

Motorizace disponuje výkonem 510 koní a točivým momentem 650 Nm. Z nuly na stovku dokáže zrychlit za 3.6 sekundy. BMW uvádí maximální rychlost 250 km/h a při volbě balíčku "M Driver’s Package" zvyšuje elektronicky omezenou maximálku na 280 km v hodině.

Jednotka spolupracuje s osmistupňovou převodovkou M Steptronic (s Drivelogic), která podle potřeby rozděluje výkon mezi všechna kola.

Ve výchozím nastavení 4WD nabízí systém maximální trakci při zachování výrazně posunutého rozdělení výkonu na zadní nápravu. Aktivace režimu 4WD Sport nasměruje větší podíl točivého momentu na zadní kola, čímž se zvýší agilita. Lineární nárůst sil z příčného zrychlení charakteristický pro modely M také umožňuje provádět kontrolované drifty.

Řidič si může i zcela vypnout systém DSC a zapnout režim 2WD. V tomto nastavení je hnací síla přenášena pouze na zadní kola, přičemž trakce je jemně nastavena v deseti stupních se standardní funkci M Traction Control.

Přidávám rovněž rozměry nejnovějšího sportovního kombi. BMW M3 Touring je o 85 mm delší než řada 3 Touring a má 4.794 mm, je také o 76 mm širší (1.903 mm) a o 4 mm nižší (1.436 mm).

Model je postaven na zvlášť velkých kolech z lehké slitiny, respektive 19palcových vpředu, 20palcových vzadu. Ve standardu s dvojitými paprsky v černé Jet Black nebo volitelně v dvoubarevném diamantovém leštěném provedení. M kovaná kola s designem dvojitých paprsků lze volitelně objednat také v Jet Black nebo matné Orbit Grey.

Cena vozu v Británii startuje na částce 80.550 GBP RRP (cca 2.317.500 korun). Svůj debut zažilo BMW M3 Touring 23. června 2022 na Festivalu rychlosti. Na dostupnost v Česku se ptejte u svých dealerů. Jirka Hyner

Zdroj:motomagazinspeed.cz