AUTO ROKU 2013 V ČR: Zvítězil Volkswagen Golf..!

Ještě loni, kdy se konaly souběžně dvě ankety, zvolil Klub motoristických novinářů (KMN) autem roku Range Rover Evoque. V anketě pořádané Svazem dovozců automobilů SDA a Sdružením automobilového průmyslu vyhrál Ford Focus.

Nyní je v České republice opět jedna soutěž - Auto roku. Skončilo tak čtyřleté období, kdy vedle sebe fungovaly výše zmíněné ankety. Ta současná probíhá podle mezinárodních pravidel Car of The Year (COTY), kterými se dosud řídil KMN.

Odborná porota složená z motoristických novinářů a publicistů rozhodla, že se Autem roku 2013 v České republice stal Volkswagen Golf sedmé generace. Na druhém místě skončila sportovní Toyota GT-86, na třetím SUV Mazda CX-5. Do finále se dostalo rovněž BMW řady 3, Ford B-Max a Mercedes-Benz třídy A.

V doprovodném hlasování laické veřejnosti se rozhodovalo v pěti kategoriích. Jako nejlepší městský vůz byl vyhodnocen Renault Clio, v nižší střední třídě Škoda Rapid, ve střední a vyšší střední BMW 6 Gran Coupé, mezi sportovními auty Toyota GT86, v kategorii terénních a velkoprostorových potom Mercedes GL.

 ____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz