AUTO MOTOR UND SPORT: Octavia uspěla v anketě Best Cars 2015...

Škoda Octavia třetí generace se stala nejlepším kompaktním vozem dováženým do Německa. Sklízí jeden úspěch za druhým. Modelu se celosvětově daří, nejnovějším důkazem je zisk ocenění ve čtenářské anketě "Best Cars 2015," kterou pořádá magazín Auto Motor und Sport. Od uvedení na trh začátkem roku 2013, tak získal vůz značky Škoda již 44 národních a mezinárodních automobilových cen.

Automobilka Škoda Auto dodala zákazníkům již 500.000 vozů Octavia třetí generace. V roce 2014 se prodej modelu zvýšil celosvětově o 8.1 procenta na 388.000 kusů. V západní Evropě činil loni nárůst prodeje dokonce 22.5 procenta. V Česku, Maďarsku, Finsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině i Islandu byla Octavia v loňském roce nejprodávanějším novým vozem na trhu.

Se ziskem celkem 44 vítězství v renomovaných národních a mezinárodních automobilových anketách patří model k vozům s největším počtem ocenění ve své třídě. Třetí generace Octavie získala za poslední dva roky ceny v celkem dvanácti zemích, počínaje Českem, přes Německo, Čínu, Rusko, Indii a dokonce u protinožců v Austrálii. U Octavie oceňují nejen odborníci, že se jedná o rodinný, vysoce funkční vůz se stabilní zůstatkovou hodnotou, vynikajícím poměrem ceny i užitné hodnoty a vyzdvihují atraktivní design. 

_____________________________________________________________________________________________________

 Zdroj: motomagazinspeed.cz